Informacja o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym

Sprzedający, zgodnie z wymogami Ustawy o zużytym sprzęcie, informuje o zasadach postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.
Zakazane jest umieszczanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami. Posiadacz zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych jest obowiązany do przekazania go zbierającemu zużyty sprzęt lub podmiotowi uprawnionemu do zbierania zużytego sprzętu. Lista punktów zbierania zużytego sprzętu na terenie miasta Szczecin dostępna jest pod adresem:
Zużyty sprzet elektryczny i elektroniczny - Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miasta Szczecin

Sprzedający, dostarczając Kupującemu sprzęt przeznaczony dla gospodarstw domowych, obowiązany jest do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w miejscu dostawy tego sprzętu, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt dostarczony. Chęć przekazania Sprzedającemu zużytego sprzętu w w/w przypadku należy zgłaszać zgodnie z danymi kontaktowymi Sprzedającego.


Sprzedający obowiązany jest również do nieodpłatnego odbioru zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych w sklepie stacjonarnym, o ile zużyty sprzęt jest tego samego rodzaju i pełnił te same funkcje co sprzęt sprzedawany.

Jeżeli dystrybutor prowadzi jednostkę handlu urządzeń gospodarstwa domowego o pow. min. 400 m2, zobowiązany jest do nieodpłatnego przyjmowania zużytego sprzętu pochodzącego z gospodarstw domowych, którego żaden z wymiarów nie przekracza 25cm bez konieczności zakupu nowego urządzenia.

500 518 444 biuro@alltronix.pl Pracujemy Pon.-Czw. 9-17, Pt. 9-15

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl